MENU
component-ddb-728x90-v1-01-desktop

Zone Calendar for the week of September 13

Zone Calendar for the week of September 13

Follow HIGH SCHOOL SPORTS ZONE on twitter at @HSSZ_CW_Chatt and like us on Facebook.

Thursday September 14

Volleyball

5:00PM

East Ridge vs. East Hamilton

Coahulla Creek vs. Gordon Lee

Dalton vs. L-FO vs. Ridgeland

6:00PM

Sale Creek vs. South Pittsburg

6:15PM

Cleveland vs. Walker Valley

6:30PM

Baylor vs. Brentwood Academy

Chattanooga Christian vs. Grace Baptist

Girls' Soccer

6:00PM

Hixson vs. East Ridge

7:00PM

Walker Valley vs. Cleveland

Notre Dame vs. Boyd Buchanan

Softball (GA)

5:30PM

North Murray vs. Coahulla Creek

Ringgold vs. Murray County

5:55PM

Heritage vs. Gilmer

Dalton vs. Creekview

LaFayette vs. Northwest Whitfield

Golf

10:30AM

District 6 Tournament (Brown Acres)

Friday September 15

Football

7:30PM

Cleveland vs Bradley Central

7:00PM

Friday Night Rivals

East Hamilton vs. Chattanooga Central (FNR)

10 PM

FOX Chattanooga Fox Foootball Friday

11 PM

Newschannel 9 Sideline Wrapup

Saturday September 16

Girls' Soccer

Cleveland Girls Classic

9:00AM

Walker Valley vs. Cookeville

Bradley Central vs. Livingston Academy

11:00AM

East Hamilton vs. Cleveland

3:00PM

Bradley Central vs. Cookeville

Soddy Daisy vs. Livingston Academy

Softball (GA)

9:00AM

North Murray vs. Heritage

Calhoun vs. Wesleyan

Murray County vs. Christian Heritage

11:00AM

Ringgold vs. Northwest Whitfield

Lakeview-Ft. Oglethorpe vs. St. Pius X

North Murray vs. Social Circle

Dalton vs. Sonoraville

1:00PM

Gordon Lee vs. Wesleyan

3:00PM

Coahulla Creek vs. Christian Heritage

Monday September 18

Volleyball

4:00PM

Baylor vs. Father Ryan

5:00PM

Sale Creek vs. Rhea County

5:30PM

Chattanooga Central vs. Chattanooga Christian

6:00PM

Notre Dame vs. Boyd Buchanan

6:30PM

Baylor vs. Pope John Paul II

GPS vs. Father Ryan

Girls' Soccer

5:30PM

Silverdale Academy vs. Sweetwater

6:00PM

Chattanooga Central vs. Bradley Central

7:00PM

Signal Mountain vs. CSAS

Softball (GA)

5:00PM

Ringgold vs. Haralson County

Calhoun vs. Northwest Whitfield

5:30PM

Coahulla Creek vs. Gordon Central

5:55PM

Heritage vs. Dalton

Tuesday September 19

Volleyball

4:30PM

Marion County vs. CSAS

5:00PM

Sale Creek vs. East Hamilton

Ridgeland vs. Heritage vs. LaFayette

5:15PM

Baylor vs. Harpeth Hall

6:00PM

North Murray vs. Lakeview-Ft. Oglethorpe

Walker Valley vs. McMinn County

Chattanooga Central vs. East Ridge

Signal Mountain vs. Red Bank

Soddy Daisy vs. Hixson

Bradley Central vs. Cleveland

Girls' Soccer

4:30PM

Baylor vs. Harpeth Hall

6:00PM

GPS vs. Brentwood Academy

7:00PM

Ooltewah vs. McMinn County

Soddy Daisy vs. East Hamilton

Hixson vs. Red Bank

Boyd Buchanan vs. Grace Baptist

Cross Country

5:00PM

Chattanooga Area Cross-Country League Meet #4

(Grove Level XC Course) Dalton, GA

Softball (GA)

4:30PM

Murray County vs. Lakeview-Ft. Oglethorpe

5:00PM

Gordon Lee vs. Bowdon (DH)

5:30PM

Coahulla Creek vs. Ringgold

5:55PM

Northwest Whitfield vs. Gilmer

Ridgeland vs. LaFayette

Dalton vs. Osborne

Southeast Whitfield vs. Pickens


Other preps stories

-- Recaps from last week's prep football games at FOX Football Friday

-- See a slideshow from last week's Friday Night Rivals

-- Upload your sports photos to our See it, Shoot it, Send it gallery!

-- Scholar Athletes

Keep up with us on twitter at @CWChattanooga, or search for #FridayNightRivalsCHA.


Trending